Anneler Günü, Anneler Günü Özel Sözler , Anneler Günü Özel Hediyeler i siz değerli kadinanlar.com okuyucuları için hazırladık.

Anneler Gününün Tarihçesi

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.
Anneler günü her yıl mayısın 2. haftasında kutlanır.

Anneler Günü Anlamı Ve Önemi

Anneler bizi Dünyaya en kutsal varlıklardır. Hangi yaşta olursak olalım her zaman başımızı yaslayabileceğimiz omuzdur. Anneler evlatları için gönderilmiş birer kanatsız meleklerdir. Doğumdan ölüme kadar her anımızda yanımızda olanlardır. Önümüze yemek koyan, hastalandığımızda bize bakan, hep iyiliğimizi istiyenlerdir.
“Cennet annelerin ayakları altındadır.” (Nesâî, Cihad, 6)

Anneler Günü Özel Sözler

* Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun..
* Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum.
*Bir anne tüm dünyayı değiştirebilir. Anneler Gününüz kutlu olsun.
* Sesiyle enerji bulduğum,gülüşüyle fark yaratan güzel kadın sen hayatımda karşıma çıkan en mükemmel insansın. Rol modelim,en yakın arkadaşım iyik varsın .
* Kızımızın biricik annesi,benim sevgili karıcığım, seni çok seviyoruz! İyi ki varsın ve iyi ki hayatımızdasın. İlk Anneler Günün Kutlu olsun .
* Bir kadını süsü ve makyajı değil, anneliği güzelleştirir. Tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun .

ÖNERİ: Anne Baba Olmak Sanat Mıdır?

Anneler Günü Özel Hediyeler

 

Anneler Günü
Anneler Günü Hediyesi Plumeria Çiçeği Led Lamba,Resim: ciceksepeti

İsteğe göre yazı değişebilir. Bu sizin kararınıza kalmıştır.

Anneler Günü
Yaşayan Kolyeler

İçerisinde kullanılan çiçeklerin gerçek çiçeklerden olan . Annelerimiz gibi miss kokan çiçeklerden yapılmıştır yaşayan kolyeler.

Anneler Günü
Annem Hakkında Hissettiğim Şeyler Kartları

Annem Hakkında Hissettiğim Şeyler Kartları! Mükemmel kutu tasarımı ile dikkat çeken ve 50 adet özel tasarım kartlardan oluşan bu anlamlı hediye ile annenize doğum günü veya anneler günü için oldukça anlamlı bir hediye verebilirsiniz. Biricik annenize güzel sözlerle sevginizi ve hislerinizi anlatabileceğiniz bu özel armağanla müthiş bir hediyeye sahip olabilirsiniz.

Anneler Günü
Canım Annem Sürpriz Konservesi

Bu dünyadaki en güvenli sığınak onun kucağı ve en tatlı uyku onun ninnilerinde bulduğunuz sevgili annenize bu anneler gününde etkileyici bir sürpriz yapmak ister misiniz? “Sevgi” denen o güzel duyguyu gözlerinde bulduğunuz ve çok sevdiğiniz sevgili annenize, iyi ki varsın, iyi ki hayatımdasın demenin en güzel yolu Canım Annem Süpriz Konservesinden geçiyor. Şaşırtıcı şekilde sürpriz konserve sunumuna sahip olan ve içerisinde özel tasarım 50 adet sevgi mesajlı kartlar bulunan bu güzel hediye kaçmaz!

Anneler Günü
Anneye Özel Sevgi Mektubu

Yani kadınları gününü veya anneler gününü kutlayan ve üzerinde anlamlı mesajlar içeren hediyeler tercih edilebilir. İşte size üzerine dilediğiniz mesajlarınızı yazdırabileceğiniz ve eminiz ki sevgili annenizin gözünde dünyalara değişilmeyecek değere sahip bir hediye olacak Anneye Özel Sevgi Mektubu!