Son günlerde gündemde adından sıkça söz ettiren aleyna tiki aslında kimdir? adına bir sürü capsler yapıldı alay konusu oldu alsında yapan ve yapılanları hak etmedi, aleyna gerçekten sesiyle de güzelliği ile de muhteşem bir kız, daha küçük yaşta olmasına bakmayın kendisinin elinden tutulacağına bir kenara atılmak isteniyor, biz kadınanlar ekibi olarak aleynanın her daim yanında olacağız.

Aleyna tilki kimdir?
İlk kez bir ses yarışmasında boy gösterip dikkat çekti. Sonra müziğe ara vermedi, sürekli çalıştı. Daha yaşı çok küçük, ancak başarısı yaşından büyük. Emrah Karaduman‘la birlikte çıkardığı ilk şarkısı Cevapsız Çınlama‘ müzik listelerinde haftalardır bir numaraya yerleşen Aleyna Tilki konuştu.

Soru

İlk şarkın ‘Cevapsız Çınlama’yı 16 yaşında çıkardın, iTunes’un müzik listelerine birinci sıradan girip herkesin merakını üzerinde topladın. Kendinden bahseder misin?

Aleyna tilki Büyük yasak
Aleyna tilki

Cevap: Annem Trabzonlu, babam Konyalı. Dört yaşıma kadar Konya’da yaşadım. Annem bakanlığa bağlı özel kız öğrenci yurdu işletiyor. Babam askeriyede memur, onun işi dolayısıyla önce Konya’dan İzmir’e, 10 yaşımdan sonra da İstanbul’a taşındık. Ailem bana hep çok güvendi ve beni özgür yetiştirdi. Şarkıya gelirsek; ben hem şarkıya hem de klibe güveniyordum. Ama bu kadar hızlı yükselmesini beklemiyordum. İnsanların beni sadece sesim veya görüntüm için değil, bütün olarak sevdiklerini düşünüyorum. En çok ruhumu hissettiler sanırım.

Soru

Müzik merakı bu hikâyenin neresine denk düşüyor?

Aleyna tilki büyük açıklama
Aleyna tilki

Cevap: Annem çok güzel şarkı söyler. Ben de evde sürekli onun dinlediği şarkılarla büyüdüm. Daha üç yaşımdayken annem evde Beyoncé, Shakira çalar, ayrıca bana onların dans koreografilerini ezberletirdi. Sekiz yaşımda yerel bir televizyon kanalının şarkı yarışmasına katıldım. O gün ayakta alkışlandım, madem bu yaşımda insanlar beni alkışlamak için ayağa kalkıyor, o zaman bundan sonra da şarkı söylemeliyim diye düşündüm ve bu işi yapmaya karar verdim.

Soru

Sekiz yaş bunları düşünmek için çok küçük değil mi? Siz acaba ailenizin proje çocuğu muydunuz?

Aleyna tilki oyuncakları
Aleyna tilki

Cevap: Hayır, hep kendi duygularımla ilerledim. Benim için müzik ve sahne en büyük tutkuydu. Televizyonda görünürsem şansım açılabilir diye düşünerek, 14 yaşımda da ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına katıldım. Yarıfinale kadar ilerledim. Ve sahne çalışmalarına başladım. Bu sırada aranjör ve DJ Emrah Karaduman beni ekranda gördü. Ve çalışmaya başladık.

Soru

Şarkıyı aksanlı söylüyorsun. Türkçen neden bozuk gibi?

Aleyna tilki en seksi videosu
Aleyna tilki

Cevap: Okulda yıllardır İngilizce eğitimi görüyorum. Bir yandan da Rusçayı çok seviyordum ve öğrendim. Evde Rusça konuşuyorum. Bu da aksanıma yansıyor. Arada kafam karışıyor.

Soru

Erken yaşta gelen şöhrete karşı gard aldın mı?

Aleyna tilki en seksi videosu
Aleyna tilki

Cevap: İnsanın sevdiği şey, korktuğu şey olamaz. Küçükken önümde seyirciler olduğunu hayal ederek gözlerimi kapatır, onlara ellerimi uzattığımı düşünürdüm. Çekeceğim kliplerin senaryolarını küçük yaşta aklıma yazmıştım bile.

Soru

Yine de müzik dünyasına 18 yaşın altında giren örnekler; Küçük İbo, Küçük Onur gibi örnekler… Hiçbiri artık piyasada yok. Bir anda kaybolma ihtimaline hazırlıklı mısın?

Aleyna tilki Sevgilisi
Aleyna tilki

Cevap: Ruhuma güveniyorum. Sadece sanat yapmak istiyorum, kaygan zeminler beni korkutmuyor.

Soru

Sanat sana ne ifade ediyor?

Aleyna tilki vs Emrah karaduman ilişkisi
Aleyna tilki vs Emrah karaduman

Cevap: Sanat benim için insanların ruhuna kırmızı bulaştırmak. Ben bunu becermek istiyorum

Soru

Peki insanların ruhunu boyarken bu işin eğitimini de alıyor musun?

Aleyna tilki saç rengi
Aleyna tilki

Cevap: Şimdiye kadar müzik eğitimi almamıştım. Ama şimdi sesimi kaybetmemek için vokal koçuyla çalışmalara başladım. Kaygım yok.

Soru

Bu sektör için ‘Kurtlar sofrası’ derler. Bu yaşta konserler, sahne çalışmaları… Kendini nasıl koruyorsun?

Aleyna tilki modası
Aleyna tilki

Cevap: Annem, babam hep yanımda. Sosyal medyamı bile bazen onlar yönetiyor. Konser günleri mutlaka benimle geliyorlar. Arkamda oldukları sürece başıma bir şey gelmez.

Soru

Kazancını ailene mi veriyorsun?

Aleyna tilki seksi elbisesi
Aleyna tilki

Cevap: Hayır, paraları ben alıyorum, hepsini biriktiriyorum. (Gülüyor)

Soru

Peki hayatta nelerle derdin var?

Aleyna tilki kimdir nereldir
Aleyna tilki

Cevap: Dokuz yaşımdan beri psikolojiye ve felsefeye ilgiliyim. Parapsikolojiye ve kişisel gelişime de meraklıyım. Küçük yaşlardan beri insanların ruhlarının renklerini hissediyorum. Uğurlu rakamlarını biliyorum.

Soru

Senin ruhunun rengi ne?

Aleyna tilki vs Emrah karaduman ilişkisi
Aleyna tilki vs Emrah karaduman

Cevap: Önceleri rengim dinginliğin rengi olan maviydi. Ama zamanla değişti ve kırmızı oldu. Tutku, hız, sahne, seyirci… Bu yüzden karanlık yok.

Karaduman: ‘Hem sesi hem kendi güzel’

Aleyna tilki vs Emrah karaduman ilişkisi
Aleyna tilki vs Emrah karaduman

‘Cevapsız Çınlama’, aslında beste ve düzenlemeleriyle tanınan DJ Emrah Karaduman’ın projesi… Yani şarkının mimarı o. 29 yaşındaki müzisyen şimdiye kadar Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Bengü, Demet Akalın, Murat Boz ve Hadise gibi birçok isimle aranjör olarak çalıştı. Karaduman, Aleyna Tilki’ye iki yıl önce televizyonda kanalları karıştırırken rastladığını söylüyor: “‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasında denk geldim kendisine. Hem sesi, hem kendi güzel, sahne enerjisi müthişti. Dans yeteneği de büyük bir artı oldu. İki yıldır birlikte çalışıyoruz. Şarkı bittiğinde güzel bir çıkış olacağını tahmin ediyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Yenilikçi altyapıların ilgi çektiğine inanıyorum.” (Hürriyet)

Röportaj burada son buluyor, kaynak için haber7.com teşekkürler.