Seks hayatınıza dikkat edin ve en büyük etkenleri dikkate alın yaşamınıza renk katın. Hayatlarınızı ve insanlığın geleceğini makinelere bırakmayın, teknolojiyi düzgün ve yararlı kullanmayı deneyin, hayatlarınızı adadığınız yaşamınızı geleceğinizi gelecekteki çocuklarınızı düşünerek yaşayın.

Cambridge Üniversitesi’nden Profesör David Spiegelhalter, durmadan e-postaları ve sosyal medya hesaplarını kontrol etmek ya da Netflix’te dizi izlemek gibi online aktivitelerin çiftleri ayrı düşürdüğünü ve 2030’dan itibaren seks yapmayı tamamen bırakacaklarını iddia etti.

The Guardian’da yer alan Emine Saner imzalı habere göre, modern hayatın yoğun bir bireyi iseniz, gelecekte önemli şeyleri yapmak için zamanınız kalması konusunda uyanık olmalısınız, seks yaparak insan ırkının devamlılığını sağlamak gibi.

Geçtiğimiz cumartesi Britanya’daki Hay festivalinde söz alan Cambridge Üniversitesi’nden Prof. David Spiegelhalter, kitabı ‘Rakamlarla Seks’ hakkında konuştu. Ulusal Seks Davranışları Araştırması’nın sonuçlarının altını çizen Spiegelhalter, geçtiğimiz 30 yılda seks yapma ortalamasının haftada beş defadan üç defaya düştüğünü söyledi. Spiegelhalter bundan teknolojiyi sorumlu tuttu: “Bence mesele bu kitlesel internete bağlı olma hali, eskiden saat 10:30’da TV kapatıldıktan sonra geriye yapacak bir şey kalmazdı.”

Suç aletleri: Telefonlar ve tabletler

Bu partnerinin telefon alışkanlıklarının ilişkilerini olumsuz etkilemesinden daha önce endişe duymuş biri için yeni bir haber olmayacaktır. 2014 yılında 143 heteroseksüel kadın üzerinde yapılan bir araştırmada, katılımcıların çoğu telefonlar ve tabletlerin partnerleriyle geçirdikleri zamanı kesintiye uğrattığını söyledi, ki bunlar çoğunlukla birlikte yenen yemekler ve sohbet zamanları. Kadınların çoğunluğu ilişkilerinden tatmin olmadıklarını belirtti.

Spiegelhalter’ın hesaplamalarına göre, “Aynı düşüş hızı devam ederse, 2030 itibariyle çiftler seks yapmayı tamamen bırakacak. Ki bu oldukça endişe verici bir trend.”

Kaynak: Karnaval