Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Sabah yıkanan temiz saç akşama kadar kirli ve yağlı bir görünüme bürünüyorsa, o saç yağlı saç demektir. Bu nedenle, sahibini çoğu zaman zor durumda bırakabilir. Çabuk yağlanma sorunu ile karşı karşıya kalındığında, çoğunlukla tek çözümün sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere saçların yıkanması olduğu düşünülür. Ancak verilecek bazı yağlı saçlar için öneriler bu sorunun çözümünde yardımcı olacaktır.

  • 1 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı tuz, aynı miktar kekik suyu ve bir kahve fincanı elma sirkesi bir kaba konularak iyice karıştırılır. Hazırlanan bu maske saça masaj yaparak uygulanır. Sonra, ılık bir havlu ile sarılıp 2-3 saat beklenir ve ardından yıkanır. Haftada 1 kez uygulanır.
  • 1 litre suyun içine 1 çorba kaşığı ıhlamur çiçeği ve 1 limon kabuğu rendesi konarak orta ateşte kaynayana kadar ısıtılır. Ocaktan indirilip 10 dakika boyunca demlendirilen karışım daha sonra süzülerek içine 1 çorba kaşığı elma sirkesi konur. Saç dipleri karışımla ıslatılarak bekletilir ve sonra durulanır.

Sıralanan bu yağlı saçlar için öneriler uygulanmaya düzenli olarak devam edilirse saçtaki yağlanma sorununu kısa sürede çözüme ulaştıracaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here