Sizi en iyi kim anlar ?

Nijerya’da yüzen okul uygulaması inşa ediliyor

Nijerya’da yüzen okul inşa ediliyor, Nijerya’nın Makoko kentinde 100 kişi kapasiteli yüzen okullar

Nijerya’nın Makoko halkı nehirde kazıklar üzerine inşa edilmiş evlerde balıkçılık yaparak hayatını geçiriyor. Bu Nijerya’da alışılmış bir durum ancak 100 bini aşkın insan şimdilerde yenilikçi bir mimari projeye ev şahit oluyor. Lagos’taki Makoko Yüzen Okul projesi kapsamında civar bölgelerdeki çocukların eğitim alması için yüzen yapılan inşa ediliyor.

100 öğrenci kapasiteli

Proje gelişmekte olan ülkelerde mimari dönüşümü amaçlayan NLÉ adlı kuruluş tarafından yürütülüyor. 100 öğrenci kapasiteli bu okul, bölge ihtiyaçlarını ve potansiyelini ortaya koyabilecek bir prototip teşkil ediyor.

256 duba üzerinde konumlanıyor

256 plastik dubanın üzerinde yüzen üçgen prizmalar şeklinde tasarlanmış üç katlı yapılarda malzeme olarak yerel kaynaklardan elde edilmiş tahtalar kullanılıyor ve yapıların en güzel özelliği ihtiyacı olan enerjiyi çatısındaki güneş panellerinden sağlıyor olması. Bunun yanında, yağmur suları da tuvaletlerde değerlendiriliyor.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/nijerya_da_yuzen_okul_insa_ediliyor.html

Sizi en iyi kim anlar

Editör olarak yayınlarımı veya paylaştıkları mı, ''#Hemcinslerimin hayatlarında biraz rahatlık hissini yaşamaları için özenle seçiyorum. Yazdığım kategoriler aklıma gelen her konuyu yazıyorum, ağırlık olarak sağlık,medya,yaşam gibi kategorilerde daha çok yazmaya gayret gösteriyorum.

Cevap yaz