Meme Şeklinize Göre Sütyen Seçimi Nasıl Yapılır

1
14
views

Dışarıdayken siz de eve gitsem de şu sütyeni çıkarsam dediğiniz oldu mu? Eğer cevabınız evet ise meme şeklinize göre sütyen seçmiyorsunuz demektir. Sütyeninizin teli adeta göğsünüze deliyor gibi batıyorsa telsiz sütyenleri kullanabilirsiniz.

Sütyen kupunun içine elinizi soktuğunuzda eliniz zor giriyor ise sütyen size dar geliyor demektir. Eğer sütyen kupunun içinde boşluk kalıyorsa bu sütyen size bol geliyor demektir.

Sütyen seçerken ne çok bol ne de çok dar olmasına dikkat etmelisiniz.  Eğer sütyen sizi rahatsız ediyor ise rahatsız eden yerin neresi olduğuna dikkat etmenjz gerekmektedir.

Eğer sorun sütyen askısıysa boyunu fazla kısaltmaz sırtınızın altına doğru ayarlarsanız rahat edersiniz. Pamuklu sütyenler ve askıları hava alır yaz aylarında sizi rahat ettirir.

Sütyendeki sorunları hallettik ancak kup kısmını nasıl seçeceğiz ?

Meme Şekline Göre Sütyen Nasıl Seçilir?

Dolgun (yuvarlak) meme tipi

Dolgun meme tipinde üst ve alt kısımlar dolgulu şekildedir. Eğer dolgun memelere sahip iseniz göğüslerinizi tamamen kavrayan, destekli sütyen modellerinden tercih etmelisiniz.

Yassı meme tipi

Yassı meme tipinde üst kısım dokusu meme ucuna kadar düz gelir. Bu tip memeye sahip bir kadın iseniz yarım ay şeklinde, balkonlu sütyen modellerinden tercih etmelisiniz.

 

Damla (gözyaşı) meme tipi

Damla meme tipi göğsünüz var ise göğüslerinizin üst kısmı boş,alt kısmı daha dolgulu meme uçlarınız daha sivridir. Damla meme tipine sahip iseniz alttan destekli sütyen modellerinden tercih etmelisiniz.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here