Karın Çatlağı Nasıl Geçer?. Çoğu bayanın şikayetçi olduğu karın çatlakları günümüzde tedavisi olan bir durum olmakla birlikte artık sorun olmaktan çıkmıştır. Özellikle de yaz aylarında bikini giymekten çekinen bayanlar karınlarından meydana gelen bu görüntüden oldukça şikayetçi oluyor. Estetik operasyonlar ile geçen bu görüntüler evde hazırlanan ve yapılan yöntemler ile de hafifliyor. Ancak kesin çözüm isteniyor ise estetik operasyonlar şart oluyor.

Karın Çatlağı Nasıl Geçer?, Karın Çatlağı Tedavisi, Karın Çatlağı Ameliyatı, Sorularınıza yanıt bula bilirsiniz.

Karın Çatlağı Nasıl Geçer?
Karın Çatlağı Nasıl Geçer?

Özellikle de çok sık kilo alıp veren bayanlarda ve doğum yapmış bayanlarda meydana gelen bu durum kişinin karın bölgesinde sarkmalara ve kötü görüntüye neden olmaktadır. Hal böyle olunca herkes bir estetik operasyon yaptırmak için sıraya giriyor. Bu operasyonlar ile sadece çatlak görüntüsü ortadan kalkmıyor, aynı zamanda sarkmalar da gerdirme işlemi ile eski halini alarak güzel bir görüntüye kavuşuyor.

Karın Çatlağı Nasıl Geçer?
Karın Çatlağı Nasıl Geçer?

Karında meydana gelen çatlakların karın iç bölgesindeki kaslarda zedelenmenin habercisi olduğu bildirilirken yine estetik ameliyat sonucunda bu durum da tamamen ortadan kalkıyor ve kişi istediği görüntüye kavuşarak yaz aylarında dilediği gibi bikini giyebiliyor.

Karın Çatlağı Nasıl Geçer?
Karın Çatlağı Nasıl Geçer?

Bunların yanında en önemlisi ise kendi ile barışık olmaya yeniden başlıyor. Çatlakları önlemenin en önemli yollarından biri ise dengeli beslenmek ve yeterli derecede sıvı almaktır. Vücudun nem dengesinin sağlanması ile çatlak oluşumu önlenebilmektedir. Düzgün bir cilt ile kendine öz güveni tam bir birey olarak var olmak için yapılan estetik ameliyatlar ile sonuç her zaman istenildiği gibi olmaktadır.

Karın Çatlağı Nasıl Geçer?

Birde kadınlarda doğum çatlaklıkları vardır ki işte insanı çileden çıkartır. İşte konunun biraz daha detaylarına girince sizlerde anlayacaksınız zaten.

Doğum çatlakları neden olur?
Doğum sonrasında göbek çevresi, göğüs ve kalçalarda şimşek çakma görüntüsünde çatlaklar meydana gelebilmektedir. Kadınlar için oldukça can sıkıcı bu durum basit ve oldukça kolay tedavi yöntemleriyle giderilebilmektedir. Çatlakların giderilmesi en uygun zaman hamilelikten sonra ki bir yıldır. İlk evresinde kırmızı olan çatlaklar daha sonraları ten rengine göre (genelde beyaz) uyumluluk gösterir. Küçük çatlaklar zamanla geçebilmekte fakat büyükleri kendi kendine iyileşme gösteremezler.

Karın Çatlağı Nasıl Geçer?
Karın Çatlağı Nasıl Geçer?

Gebelikte kilo alınması ile birlikte şişmeye başlayan karın gerildiği için çatlaklar oluşur. Nasıl ki gerilen bir çarşafta yırtılmalar olabiliyorsa, anne karnı da genişlediğinde yırtılmaya müsait bir pozisyon alır. Gebeliğin 5- 6. aylarından itibaren karın daha belirgin hale geldiğinden çatlaklar bu aylarda en fazla oranda meydana gelir. Derinin orta katmanı olan dermiste meydana gelen hasarlar sonucu ortaya çıkar. Dermişte bulunan kollajen ve elastin liflerde oluşan hasarlarda, bu tabakaların yerini fibröz bantlar almaktadır. Fibröz bantlar vücutta çatlak olarak kendini belli etmektedir.

Karın Çatlağı Nasıl Geçer?
Karın Çatlağı Nasıl Geçer?. Görsel: Google.com.tr

Doğum çatlakları nasıl giderilir?
Doğum sonrası oluşan çatlaklar doğumdan sonra birçok bayanda yaşanan bir cilt sorunudur. En başında engellemek için gebelik sırasında yapmanız gerekenler neler? aşağıda 4 adet kısa bilgiler bulacaksınız.

1: Karın bölgelerinizi sürekli nemli tutunuz.
2: Hamilelik sırasında ılık su ile duş alın ara ara
3: Tüketilen su miktarını arttırın
4: Genleşerek karın ile birlikte oluşan çatlakların önlenmesi için doktor tavsiyesi kremler kullanılmalıdır.

Tüm kadınlarda görülen bu rahatsızlığa tıp adına bir kaç tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Kadınanlar.com olarak sizlere tavsiyemiz bol bol spor yapınız spor yapmak sizi hem zinde tutacaktır hem sağlığınız açısından iyi gelecektir, Spor yaparken önemli olan karın kaslarınıza da önem vermenizdir.
Ayrıca BknzDoğumdan Sonra Göbek Nasıl Eritilir

Görseller: Google.com.tr